• Erzurum17 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı19 °C
  • Ankara22 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzurum'da İp Atanlar, Havlu attı
27 Mart 2017 Pazartesi 19:33

Erzurum'da İp Atanlar, Havlu attı

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik, "İşte Erzurum'da ip atanlar Ankara'ya geldiler kendi beka sorunları dolayısıyla bu iktidarın önünde havlu attılar" dedi.

Erzurum Seçimleri- DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin UysalMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik, "İşte Erzurum'da ip atanlar Ankara'ya geldiler kendi beka sorunları dolayısıyla bu iktidarın önünde havlu attılar" dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin UysalIsparta'nın Yalvaç İlçesi Çınaraltı Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandum unda Türk demokrasisi, vatan ve millet için 'hayır' oyu verilmesini isteyen Gültekin Uysal, Ak Parti ve MHP'nin ülkeyi bilinmeyen bir çıkmaza doğru sürüklediğini savundu. 2010'daki referandum da "Gerekirse mezardakileri bile kaldırın bu referandum da oy verin" denildiğini kaydeden Gültekin Uysal, "'Darbelerle mücadele ediyoruz, vesayet rejimini kaldırıyoruz' dediler, başaramadılar. Şimdi de geldiler yanlarına aldıkları mecliste bir siyasi partiyle beraber bugün yeniden Türkiye'nin öncelikli ihtiyaçlarından daha ötede, 'Türkiye'de bir kişinin nefsinde bir sistemi tek kişilik devlet teşekkülünü kurumsallaştıralım' diye bir gayret içerisinde olduklarını görüyoruz" dedi.

'KENDİLERİ YASAKLADILAR'

Avrupa ülkeleriyle yaşanan krizlere değinen Uysal, "Diyorlar ki 'Diplomatik bir misyonla oralarda bulunmayan bakanlara konuşma izinleri verilmedi' diyorlar. Bu doğru mu peki? Bu yanlış. 2008 yılında bugünkü Cumhurbaşkanı sayın Tayyip Erdoğan'ın başbakan olduğu hükümetin meclise gönderdiği yasa tasarısında yurt dışında propaganda yapılmasını kendileri yasakladılar. Şimdi diyorlar ki 'Biz propaganda yapamıyoruz.' İyi de beyim siz hukuku çiğniyorsunuz, kanunları çiğniyorsunuz, burada millete hamasi nutuklarla beraber bu gerçeği perdelemek istiyorsunuz" diye konuştu.

BAHÇELİ'YE ELEŞTİRİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Gültekin Uysal, şöyle dedi: 

"Sayın Bahçeli elbette insanların fikirlerini değiştirme hakkı vardır. Peki siz neleri gördünüz de bu fikrinizden, parlamenter demokrasiden tek adam rejimini savunur hale geldiniz? Dün bir televizyon kanalındaydım, spiker sordu 'Türkiye'nin bir beka meselesi var mı' dedi. Ben de orada söyledim, 'Türkiye'nin değil ama bu iktidarın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sayın Devlet Bahçeli'nin kendi bekalarının sorunu olabilir ama bu milletin beka sorunu yoktur.' MHP liderinin Erzurum'da 'idam gelsin' diyerek ip attığını hatırlıyoruz. İşte Erzurum'da ip atanlar Ankara'ya geldiler kendi beka sorunları dolayısıyla bu iktidarın önünde havlu attılar."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim