• Erzurum15 °C
  • Erzincan19 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gül: 'Kılıçdaroğlu 18 maddeyi okusaydı, evet derdi'
11 Mart 2017 Cumartesi 13:06

Gül: 'Kılıçdaroğlu 18 maddeyi okusaydı, evet derdi'

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, “Kılıçdaroğlu 18 maddeyi okusaydı, evet derdi” dedi.

Erzurum Seçimleri- Memur-Sen tarafından düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Neden Evet Denmeli’ konulu konferansa AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Kılıçdaroğlu, 18 maddeyi okusa evet derdi"

Kılıçdaroğlu eğer 18 maddelik anayasa değişikliğini Okusaydın sen de evet derdin. Ama sen okumadan millete saygısızlık yaptığın için bunlar başına geliyor. Eğer millete saygın olsaydı o 18 maddeyi okuyup öyle halkın karşısında çıkardın" ifadelerini kullandı.

“Mevcut sistem Kenan Evren’e göre dikilen bir elbise”

Mevcut sistemin Kenan Evren’e göre dikilen bir elbise olduğunun altını çizen Gül, “Artık biz vesayeti bırakalım, milletin anayasasına geçelim istiyoruz. O yüzden bu referandum var. Recep Tayyip Erdoğan olmasa bile, Recep Tayyip Erdoğan gibiler olsun, istikrar olsun. Kişilerden bağımsız olarak sorumlu ve icraat yapan, istikrarı sağlayan kişiler iktidar olsun diyoruz. Biz bu sistemi Erdoğan için değil, her doğan için istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kriz üreten bir sistem

Mevcut sistemin kriz ürettiğinin altını çizen Gül, "Kriz üreten bir sistemimiz var. Çünkü mevcut sistem, çift başlılığı öngören bir sistem. Biz artık çift başlılığı ortadan kaldıralım istiyoruz. Başbakan başka cumhurbaşkanı başka bir şey derse kriz çıkacak. Bunun bedelini de millet ödeyecek. Hatta aynı düşünceden de olsa kriz olabiliyor. Bunun örneklerini tarihimizde gördük. Artık bu sıkıntıları ortadan kaldıralım diyoruz. Ama CHP anlamıyor. Sayın Kılıçdaroğlu bazen bunun örneklerini de veriyor. Parlamenter sistemi asla yedirtmeyiz, taviz vermeyiz diyor. Ama aslında AK Parti getirdiği için tavrı istemeyiz şeklinde oluyor. Okusaydın sen de evet derdin. Ama sen okumadan millete saygısızlık yaptığın için bunlar başına geliyor. Eğer millete saygın olsaydı, o 18 maddeyi okuyup öyle halkın karşısında çıkardın. Biz özetle diyoruz ki, bir arabadaki 2 direksiyon ve 2 şoförü ortadan kaldıralım" diye konuştu.

Mevcut sistemle yola devam edilmesi halinde ülkenin patinaj çekeceğini, halkın da bundan rahatsız olacağını anlatan Gül, mevcut sistemden sadece vesayetten beslenenlerin memnun olacağını vurguladı.

Lider Olgun

 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim