• Erzurum4 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu: Akşener ile görüşeceğim
25 Mayıs 2017 Perşembe 11:08

Kılıçdaroğlu: Akşener ile görüşeceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ ziyaretinde konuştu

Erzurum Güncel- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Türkiye'yi dört büyük kopuş bekliyor. Önümüzde bir parti devleti var ve ülkede hukuk, demokrasi yok'' dedi. Meral Akşener ile de ülke gündemine ilişkin bir görüşme yapacağını açıklayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

10
 

4 BÜYÜK KOPUŞ OLACAK

Bunların birincisi Meclis ile devleti yönetenler arasındaki kopuş. Yasama organı yürütme organını denetleyemeyecek ve bildiğini okuyacak. Dolayısıyla parlamentoda verilecek mücadele iktidarı çok fazla etkilemeyecek. Bu bizim Cumhuriyet tarihinin en büyük kopuşlarından biridir. İkincisi artık cumhurbaşkanı, 80 milyonun cumhurbaşkanı değil sadece partisine oy verenlerin cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanlığı makamı ile ona oy vermeyenler arasında büyük bir kopuş yaşanacak. Üçüncüsü adaleti dağıtanlar ile arayanlar arasındaki kopuş. Adalet ancak bir kişinin beklediği ölçüde kararlar verecek. Dördüncüsü ise demokrasi ve hukuk kalmadığı için Türkiye'nin uygar dünyadan kopuşu. Bu kopuşun bir kısmı da gerçekleşti. Bizim daha önce yaptığımızı ve demokratik parlamenter sistemi güçlendiren bir taslak anayasa çalışmamız var. Siyasi parti liderleri ile görüşürken bunu dile getiriyoruz. Demokrasi paydasını, en az yüzde 50'lilik hayır blokunu biraz daha genişletebilirsek iyi bir sonuç elde edebiliriz.

9
 

ÜLKE FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR!..

SÖZCÜ'ye yönelik algı operasyonunu kınayan Kemal Kılıçdaroğlu bu yorumu yaptı ve ekledi:
Türkiye'nin gidişatı, Osmanlı'nın son dönemine benziyor. Maalesef zor bir sürecin içindeyiz…

SÖZCÜ Gazetesi'ne yapılan algı operasyonunun tepkileri sürerken destek ziyaretleri de her geçen gün artıyor. Operasyonun yaşandığı 19 Mayıs günü SÖZCÜ'nün İstanbul'daki ana merkezini ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün de Ankara bürodaydı. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın da katıldığı ziyarette Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ'ye yapılan algı operasyonunu yine kınadı. Kemal Kılıçdaroğlu şu önemli mesajları verdi:

BİR KİŞİNİN HIRSI VE ÖFKESİ

Gönlüm, SÖZCÜ'deki arkadaşlarımı, böyle sıkıntılı bir günde ziyaret etmek istemezdi. Ama maalesef Türkiye'nin gidişatı Osmanlı'nın son dönemine benziyor. Bir kişinin hırsına, öfkesine, tutkularına bir ülke, Türkiye bağlanmış durumda. Freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Nereye gideceği belli değil. Çok zor bir sürecin maalesef içindeyiz.

AMAÇ FETÖ MÜCADELESİ DEĞİL

Bunların amacı FETÖ ile mücadele değil, FETÖ ile mücadele edenlerle mücadele. Hepsi kendi yol arkadaşlarıydı. Niye mücadele etsinler ki? Siyasal iktidarlarını güçlendirmek, otoriter bir rejim oluşturmak için bunu fırsat bilip ne kadar muhalif unsur varsa, onların dünya görüşünü paylaşmayan varsa tamamını tasfiyeye yönelik bir operasyon. Ama hepimizi saf dışı bırakamazlar, güçleri yetmez. Mücadelemiz sürecek.

HALK GAZETESİNE SAHİP ÇIKTI

SÖZCÜ'ye bundan 6-7 ay önce bir operasyon yapılabileceği konuşuluyordu. O zamanlar Başbakan Yıldırım ile görüşmemde bunu sordum. ‘Hayır nereden çıkardınız' dedi. Şimdi ise zamanlamayı belirlediler. Kontrol edebilecekleri, sözlerini uygulayacak bir savcı buldular ve düğmeye bastılar. 19 Mayıs'ta yapılması başlı başlına bir felaket. Herkes alanlarda, bayram kutlamasında… Ama toplum yutmadı. O gün Beylikdüzü Belediyesi'nde park açılışındaydım ve gelenlerin en az yarısının elinde SÖZCÜ vardı.

DIŞARISI BİZİ KAYGI İLE İZLİYOR

Yani halkın bir duyarlılığı var. Bu toplumun en az yarısı yapılanları doğru bulmuyor. SÖZCÜ halkın sözü ve sözcüsü. Halk bütün şikayetlerini manşetten görüyor, gazetesine sahip çıkıyor. Sayfaları boş ve beyaz olan gazetenin 400 bin tiraj alıp satması müthiş bir şey. Oğlum da aldı evde saklıyoruz. Bu bizim demokrasi tarihimizde çok ender bir durum. Bu duyarlılık dışarıdan da destek alıyor. Türkiye'de olanları da kaygıyla izliyorlar.

8
 

GAZETEMİZİN TARİHİ SAYISINI İMZALADI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara büromuzda SÖZCÜ'nün tüm sayfaları beyaz çıkan 20 Mayıs 2017 tarihli nüshasını imzaladı. Bu özel sayıyı eve de alıp sakladığını belirten Kılıçdaroğlu, “Toplumun en az yüzde 50'si bu operasyonu doğru bulmadı, halk gazetesine sahip çıktı. Bu operasyonu yapanların amacı FETÖ ile mücadele değil, FETÖ ile mücadele edenlerle mücadele…'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim