• Erzurum22 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı25 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu Erbakan'ı anmaya niye gitti?
27 Şubat 2017 Pazartesi 12:49

Kılıçdaroğlu Erbakan'ı anmaya niye gitti?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu'nun Erbakan'ı anma toplantısına katılmasını değerlendirdi.

Erzurum Seçimleri- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Eğer cumhurbaşkanılığı sistemi halk oylamasına gidiyor olmasaydı Kılıçdaroğlu'nu hiçbir güç oraya götürüp yan yana oturtamazdı. Sistemin adı bile yetti" dedi.

28 Şubat'ta demokrasi dışı yollarla iktidardan indirilen Erbakan için düzenlenen etkinliğe Kılıçdaroğlu'nun katılması tartışılmaya devam ediyor. CHP liderinin sürpriz katılımı AK Parti kurmaylarının gündemindeydi.

Bozdağ, Konya STK Platformu tarafından bir otelde düzenlenen, "28 Şubat ve Adalet" konferansında konuştu.

ARTIK KARARI HALK VERECEK

 

CHP’nin anayasa değişikliğini niçin Anayasa Mahkemesine götürmediğini de değerlendiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Niye götürmedi? Mahkemenin reddedeceğini biliyor. Halkın yanında kötü durama düşecekti. Kötü duruma düşmeyelim diye. İkincisi de artık kararı halk verecek. Bundan sonra karar verici hakem, halk. Bunu gördü, halkın gözüne şirin görünmek için neler yapmaya başladılar. Başörtülü bir hanımefendiye hakaret eden oldu, ona şiddet uyguladı birisi. Hemen koşa koşa başörtülünün evine gitti. Bir başkası 'AKP demeyelim, bundan alınıyorlar, AK Parti ya da Adalet ve Kalkınma Partisi diyelim' diyorlar. 28 Şubat'ın arifesindeyiz, koşa koşa merhum Necmettin Erbakan Hocamızı anma törenine gitti. Gitmesi çok iyi bir şey. Niye gidiyor biliyor musunuz? Vallahi de billahi de eğer cumhurbaşkanılığı sistemi halk oylamasına gidiyor olmasaydı Kılıçdaroğlu'nu hiçbir güç oraya götürüp yan yana oturtamazdı. Sistemin adı bile yetti. Artık halk karar verecek. Kendi oyu da yetmiyor, yüzde 25-26, yüzde 25 başkasının oyuna ihtiyaç var. O yüzden kendilerini yenilemeye girdiler. Bu cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin daha şimdiden Türkiye'ye kazandırdığı önemli bir faydadır diye düşünüyorum."

Saadet Partisi tarafından Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı geçtiğimiz cumartesi akşamı Meyra Otel'de düzenlenmişti. Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu (sağda) ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu (ortada) da katıldı.

Saadet Partisi referandum oyunu açıkladı

İnternethaber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim