• Erzurum22 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı25 °C
  • Ankara30 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP'de kritik istifa
25 Nisan 2017 Salı 12:20

MHP'de kritik istifa

MHP’nin önemli isimlerinden Ülkü Ocakları Eski Başkanı ve İzmir eski İl Başkanı Dervişoğlu partisinden istifa etti. Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen Dervişoğlu’nun istifası MHP’de rahatsız olanlar yeni bir parti mi kuracak, sorusunu gündeme getirdi.

Erzurum Seçimleri-İstifa sonrası hurriyet.com.tr'ye konuşan Dervişoğlu, “Ülkeme ve hedeflerime hizmet etmeyen siyasi bir kurumla anılmayı anlamlı bulmadığım için istifa ettim” dedi. 

MHPde kritik istifaYeni bir parti mi kuruluyor, sorumuza ise Dervişoğlu, “Hayır. Tamamen şahsi bir karar” yanıtını verdi. 

Bundan sonra ne yapmayı planlıyorsunuz sorumuza ise Dervişoğlu, “Herhangi bir planım yok. Allah Türkiye’nin yardımcısı olsun” demekle yetindi.

Referandumdan çıkan ‘evet’ kararını nasıl değerlendiriyorsunuz, sorumuza ise “İnşallah herşey iyi olur. Milletimiz bir karar vermiştir. Bu kararın nasıl verildiğine dair rivayetler muhteliftir. YSK, referanduma düşürebileceği kadar gölge düşürmüş; Cumhurbaşkanımız da atı alan Üsküdar’ı geçti, diye yorumlamıştır. Bu karar kendi içinde zaten yeteri kadar gölgelidir. Allah memleketimizin yardımcısı olsun” karşılığını verdi. 

ÇOCUKLUĞUM DAHİL BİR ÖMÜR GEÇİRDİĞİM PARTİ

Dervişoğlu istifa dilekçesinde ise şöyle dedi: 

“Hedef ve ülkülerimize hizmet ettiğine artık inanmadığım bir siyasi kurum ile birlikte anılmayı anlamlı bulmadığımdan, çocukluğum dahil bütün bir ömrü içinde geçirdiğim ve geçmişte mensubu olmakla şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum.”

MHP'DEN İLK DEĞERLENDİRME

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Dervişoğlu'nun istifasını "Henüz görmedim. Bir arkadaşım söyledi. İstifa tek taraflı bir tasarruftur. Kendi takdiridir. Hayırlı olsun" sözleriyle değerlendirdi. 

MHPde kritik istifa

Dervişoğlu, 12 Nisan'da Akşener'le birlikte Demirel'in mezarını ziyaret edip "Türk siyasetinin ablasıyla, siyasetin duayen babasının huzurundaydık!" mesajı paylaşmış

.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim