• Erzurum14 °C
  • Erzincan18 °C
  • Ağrı15 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP'li Kalaycı: "Kimseyi muhalif diye ihraç etmedik"
11 Mart 2017 Cumartesi 15:12

MHP'li Kalaycı: "Kimseyi muhalif diye ihraç etmedik"

Kalaycı, MHP’de yaşana ihraçlarla ilgili, "Muhalif oldu diye ya da ‘hayır’ diyecek diye hiç kimseyi atmadık" dedi. Kalaycı, ihraç edilen vekillerin ülkücü edep ve terbiyeye sığmayan, parti disiplinine uymayan davranışlar nedeniyle ihraç edildiğini söyledi

Erzurum Güncel- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta referandum çalışmaları için Giresun’a gelerek partililer ile buluştu.

Referandum’da ülke geleceği için ‘Evet’ diyeceklerini açıklamak ve vatandaşı bilgilendirmek için yola çıktıkları belirten Kalaycı, "Biz Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına ’Evet’ diyoruz. Millet için ’Evet’, devlet için ’Evet’, Cumhuriyet için ’Evet’, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için ’Evet’ diyoruz" dedi.

"MHP olarak milletin bekası için Anayasa değişikliğini ’Evet’ mührü vuracağız" diyen Kalaycı,” "Evet, derken devlet ve millet varlığının muhafazasını hedefliyoruz. Ve diyoruz ki, ’Bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilmeyecektir’. Ancak CHP’nin başını çektiği malum çevrelerce, Anayasa değişikliğiyle öngörülen yeni hükümet modelinin, bir rejim değişikliği içerdiği ve diktacı bir başkanlık sisteminin söz konusu olduğu iddia edilmekte, hatta eyalet sisteminin geleceği bile ileri sürülmektedir. Bu iddialar asılsız ve mesnetsizdir. Asla doğru değildir. Gerçek şudur ki, MHP federatif yapıyı esas alan bir başkanlık sistemi, rejim değişikliği ve bölünme gibi ihtimalleri tamamen ortadan kaldıran bir süreci başlatmış, hatta sonlandırmıştır" ifadelerini kullandı.

 

 

“BİZ MUHALİFLERİ DEĞİL ÜLKÜCÜ EDEBE UYMAYANLARI İHRAÇ EDİYORUZ"

MHP’de yaşana ihraçlarla ilili olarak "Muhalif oldu diye ya da ‘hayır’ diyecek diye hiç kimseyi atmadık" diyen Kalaycı, ‘Hayır’ diyeceğini açıklayan MHP Milletvekili Atilla Kaya’yı örnek vererek sözlerine şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin ihraç ettiği milletvekilleri ya da teşkilat yöneticileri ülkücü edep ve terbiyeye sığmayan, parti disiplinine uymayan davranışlar nedeniyle ihraç edildi. Şuanda teşkilatlarımızla daha önce muhalif olarak tanımlanan çok arkadaşımız var hepsi duruyor. Milletvekillerimizden de Atilla Kaya Bey ‘Hayır’ diyeceğini söyledi. Kadir Koçdemir milletvekilimiz ‘Hayır’ dedi diye partiden atma söz konusu değil. Sadece parti disiplinine uymadığı için atılanlar o nedenle atılıyor.”

Anayasa değişikliği halk oylamasından çıkacak ’Evet’ sonucunda Türkiye’nin kazanacağını vurgulayan Kalaycı, “MHP ’Evet’ diyen, ’Hayır’ diyen herkesin kararına saygılıdır. Referandum bahanesiyle kutuplaşmanın şiddetlenmesini doğru bulmuyoruz. Ancak parti olarak ’Evet’ diyeceğimizi söylüyor, bunu savunuyoruz. ’Evet’ ile Türkiye kazanacak, millet kazançlı çıkacaktır. Türklüğün gurur ve şuuru, İslam’ın ahlak ve fazileti yeni bir ruhla Türkiye’nin prangalarını sökecektir. Biz Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına ’Evet’ diyoruz. Millet için ’Evet’, devlet için ’Evet’, Cumhuriyet için ’Evet’, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için ’Evet’ diyoruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim