• Erzurum12 °C
  • Erzincan16 °C
  • Ağrı15 °C
  • Ankara21 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Referandum sonuçları için Kılıçdaroğlu'ndan ilginç yorum
22 Şubat 2017 Çarşamba 10:35

Referandum sonuçları için Kılıçdaroğlu'ndan ilginç yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Üst üste 7 seçim kaybeden CHP lideri Kılıçdaroğlu, referandumdan hayır çıkacağına emin olduklarını söyledi.

Erzurum Seçimleri- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandumdan hayır çıkacağından emin olduğunu bir kez daha açıkladı. Öyle ki "Evet çıkarsa kendinizi yenilmiş hisseder misiniz?" sorusuna çok iddiaları yanıt verdi:

"Evet çıkmayacak ki. Biz bunu alandan görüyoruz."

BULMAYA ÇALIŞIYORUZ!

Cumhuriyet gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, referandumdan çıkacak sonuçtan o kadar emin ki seçmenin sandığa gitmesine 2 aydan az bir süre kalmasına karşın 'kampanya şarkısı' bile hazırlamadılar. 

 

Kılıçdaroğlu, kampanya şarkısıyla ilgili "Hazırlıklarını yapıyoruz, müziğini bulmaya çalışıyoruz" dedi. 

"CHP tanıtım kampanyası yapacak mı, referandum kampanyasının yol haritası nasıl olacak?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"'Hayır' kampanyasının temel özelliği çoğulcu olması. 'Evet' diyen iki kesim var, ama hayır diyen geniş bir kitle var. Bunlar siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları… Çoğulcu bir kampanya yürüyor şu anda. Biz şu anda dominant olarak öne çıkıp o çoğulcu yapının dengesini bozmak istemiyoruz. Biz de ayrıca kendi kampanyamızı CHP olarak götüreceğiz tabii. O yüzden hazırlıklarını yapıyoruz, müziğini bulmaya çalışıyoruz. Güzel çalışmalar yapılıyor. Tek bir firmayla anlaşmamız da yok bu çoğulcu yapıya uygun olarak. Üreticiler de çoğulcu, onlar da değişik ürünler üretiyor, getiriyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim