• Erzurum15 °C
  • Erzincan17 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara13 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Senin partinde 80 FETÖ'cü var mı yok mu?
05 Mart 2017 Pazar 13:28

Senin partinde 80 FETÖ'cü var mı yok mu?

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Antalya'nın Finike İlçesinde, dün vatandaşlara seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'a cevap verdi.
Erzurum Seçimleri- CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Antalya'nın Finike İlçesinde, dün vatandaşlara seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP içinde ön seçimle seçilmiş DHKP-C'li milletvekilleri var. PKK, DHKP-C 'hayır' derken CHP'nin 'evet' demesi mümkün mü?" sözlerine yanıt verdi. Özel, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde bahsettiğin terör örgütünün yanından, yakınından geçmiş, toplu iğnenin başı kadar irtibatı olan hiçbir milletvekili yok. Senin partinin içinde sarayın bildiği, MİT'in söylediği, kısa sürede kurtulmak istediğin en az 80 FETÖ'cü var mı yok mu?" dedi.
CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgün Özel, dün akşam referandum çalışmaları kapsamında geldiği Turgutlu'da partisinin Mesadet Özcan Konferans Salonu'nda düzenlediği toplantıya katıldı. Özel, toplantıdaki konuşmasında Finike'deki halka seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun CHP ile ilgili sözlerine eleştirdi. 

'AÇIKLAMAZSAN MÜFTERİSİN'

Milletvekili Özel, Bakan Çavuşoğlu'nun "Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP içinde ön seçimle seçilmiş DHKP-C'li milletvekilleri var. PKK, DHKP-C 'hayır' derken CHP'nin 'evet' demesi mümkün mü?" sözlerine şöyle yanıt verdi: 

"Çavuşoğlu, anayasayla ilgili değişikliklerin içeriğine partisi giremediğinden girse de çıkamadığından, attığı imzayı anlatamayan ve arkasında duramayan, kurulmuş bir demokrasiyi bir tek adam rejimine çeviren, bu değişikliği hakkıyla savunamadığından hep birlikte yaptıkları yapmaya çalışmış. Aslında bunu başta denediler, başarısız olunca geri döndüler. Ama o kadar çaresizler ki nefesleri kesilince söyleyecek söz bulamayınca, dönüp dönüp bunu tekrar ediyorlar. Çavuşoğlu, bir adım ileri gitmiş demiş ki; 'CHP'nin içinde PKK'yı seven, PKK destek veren milletvekilleri var. Çıksınlar yok desinler.' Ey Mevlüt Çavuşoğlu, Ey kerameti kendinden menkul, Türk diplomasini her gün yeni bir rezalete bulaştıran partinin bu işi beceremeyenler zincirinin son halkasındaki dışişleri bakanı. Sana buradan söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde bahsettiğin terör örgütünün yanından, yakınından geçmiş, toplu iğnenin başı kadar irtibatı olan hiçbir milletvekili yok. Varsa çık sen açıkla. Açıklamazsan namertsin, müfterisin. Senin partinin içinde sarayın bildiği, MİT'in söylediği, kısa sürede kurtulmak istediğin en az 80 FETÖ'cü var mı yok mu?"

CHPLİ ÖZEL: SENDİKAL ÖRGÜTLENMENİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL BAŞKANLIK SİSTEMİ

İlker KILIÇASLAN- Nermin UÇTU/MANİSA, (DHA) - CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, sendikal örgütlenmelerin önündeki en büyük engelin başkanlık sistemleri olduğunu, yeni sistemde sendikalara baskının artacağını öne sürerek, 16 Nisan'daki referandumda 'hayır' oyu verilmesini istedi.

Manisa'da, yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Eğitim-İş Sendikası Manisa Temsilciliği tarafından 'Emekçi Kadınlar' adı verilen etkinlik düzenlendi. Giritligil Otel'deki etkinliğe sendika üyesi kadınlar, sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ve CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan katıldı. Eğitim-İş üyeleri, kadınlara karanfil vererek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı. Etkinlikte konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 16 Nisan'daki anayasa referandumuna değindi. Yeni sistemin sendikal hakları gerileteceğini öne süren Milletvekili Özel, kadınlardan refgerüandimda 'Hayır' oyu kullanmalarını istedi. Milletvekili Özel, şöyle dedi:

"Emek örgütlenmesi karşısındaki baskılar, parlamenter sistemlerde yüzde 13, başkanlık sistemlerinde yüzde 87. Sendikal örgütlenmenin önündeki en büyük engel, başkanlık sistemi. Mecliste o kadar değişiklik sırasında HSYK'nın içindeki 'Y' harfini kaldırıyorlar. 'Neden kaldırıyorsunuz?' diye sorduğumuzda, 'Bu sistem devletin gücünü bir yerde topluyor' diyorlar. Yani özetle Reis, kendinden başka yüksek birisini istemiyor. Kurumların adlarına kadar müdahale eden, her şeyi, 'Ben bilirim' diyen bir sistem kurgulanıyor. Bugünkü OHAL koşullarının ömür boyunca başkanda toplanacağı bir sistemden bahsediyoruz." 

"BAKAN EVLATLARI MECLİSE, VATAN EVLATLARI SURİYE'YE SAVAŞA"

Konuşmasında AK Partili bir seçmenle aralarındaki diyaloga da değinen Milletvekili Özel, "Seçme AK Partili yöneticiden oğlunu işe sokmasını istemiş. Ancak, 'Oğlun askerliğini yaptı mı?' cevabını almış. Üniversite mezunu gençler, askerlik yoksa işe giremiyorlar, meclise nasıl girecekler? Bakan evlatları meclise, vatan evlatları Suriye'de El Bab'ta savaşa gidecekler. En kolay savunabilecekleri madde bu. Çamura saplandılar, çıkamıyorlar. Tek kişinin vereceği kararlarla bir felaketin Türkiye'ye dayatıldığının farkındayız" dedi.

Referandumdan, 'evet' sonucunun çıkması halinde ülkenin kaybedeceğini savunan Özel, "Hayır' çıkarsa ertesi sabah AK Parti'yi ziyaret edip, "Kardeşim üzülmeyin, biz kazanmadık. Siz, kaybetmediniz. Halk karar verdi. Ülke kazandı, millet kazandı' diyeceğiz" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim