• Erzurum8 °C
  • Erzincan12 °C
  • Ağrı10 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili Ilıcalı: Besicilik ve çiftçilik yapanları omuzlarımızda taşımalıyız
25 Mayıs 2017 Perşembe 09:11

Ak Partili Ilıcalı: Besicilik ve çiftçilik yapanları omuzlarımızda taşımalıyız

Ak Partili Ilıcalı: Besicilik ve çiftçilik yapanları omuzlarımızda taşımalıyız

Erzurum Seçimleri- AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Ziraat Odası toplantısında tarımın kalkınmadaki önemine dikkat çekti. Mustafa Ilıcalı, "Köyde kalan çiftçilerin elini öpmeliyiz. Besicilik ve çiftçilik yapanları devlet olarak, millet olarak, omuzlarımızda taşımamız lazım" dedi.
Ziraat Odası tarafından düzenlenen toplantıya Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Tarım İl Müdürü Osman Akar, Ziraat Odası Başkanı Şahset Karaman ve ilçelerin ziraat odası başkanları katıldı. Çiftçilerin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda Ziraat Odası Başkanı Şahset Karaman, çiftçilerin Ziraat Bankası'na olan borçlarının ertelenmesi konusunda Mustafa Ilıcalı'dan büyük destek gördüklerini anlatt. Erzurum'da kalkınmanın tarıma bağlı olduğuna işaret eden Milletvekili Mustafa Ilıcalı ise şunları söyledi:
"Erzurum'da göçü önlememiz köylerde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza hem iyi bir yaşam sunmamız hem de hayvancılık ve tarım konusunda destek olmamız lazım. Köyde kalan vatandaşlarımızın, çiftçilerimizin elini öpmeliyiz. Bırakın vergi almayı, bölgeyi koruyup göç etmeden bu bölgelerde yaşadıkları için bizim vergi ödememiz lazım. Besicilik ve çiftçilik yapanları devlet olarak, millet olarak omuzlarımızda taşımamız lazım. Bu bölgenin, Türkiye'nin kalkınması tarıma dayalı. Geçtiğimiz günlerde Holanda ve Bulgaristan'a gittim. Hollanda'daki araziye bakıyorsun ekilmemiş arazi göremiyorsunuz. Bir avuç ülke, Türkiye'nin ihracatının üstünde ihracat yapıyor. Şimdi bizim yapmamız gereken,  bölgeyi tarımda öncü bir şehir yapmak. En büyük kaybımız insan kaybı. İnsanlarımız  tarımı bırakıyor ve göç ediyor. Çiftçimiz tarımı bıraktığı an Türkiye'nin kalkınması da darboğaza giriyor. Erzurum'da ve benzer illerde çiftçinin, besicinin bütün sorunlarını çözüp, çiftçimize destek vermeliyiz." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim