• Erzurum2 °C
  • Erzincan8 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara8 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydemir İHA Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti
28 Mart 2017 Salı 11:54

Aydemir İHA Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

Aydemir: Dadaşlar ‘evet’ kararlılığında tek yürek

Erzurum Güncel- AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İhlas Haber Ajansı (İHA) Erzurum Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Beraberindeki heyetle birlikte İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’i ziyaret eden Milletvekili Aydemir, anayasa değişikliği ve referandum sürecini ele aldı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi boyutunda medya yaklaşımını, İHA’nın kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme noktasındaki katkılarını paylaştı. 
AYDEMİR REFERANDUM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ
AK Dava adına, ülke için tarihi bir dönüm noktasını ifade eden Anayasa Değişikliği konusunda bir seferberlik içinde olduklarını kaydeden Milletvekili Aydemir, TBMM’nin referandum süreci dolayısıyla 16 Mart’ta tatile girdiğini, AK hareket mensuplarının Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemini paylaşmak, istişarelerle yeni sürece katkı sunmak adına köy köy, mezra mezra, ev ev dolaşarak halka çıktığını belirtti.
DADAŞLARDAN TARİHİ DURUŞ
Yürüttükleri bilgilendirme çalışmalarındaki gözlemlerini aktaran Milletvekili Aydemir, milli iradenin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine büyük ilgi ile yaklaşarak teveccüh gösterdiğini, Erzurum’da Karayazı’dan Oltu’ya, Karaçoban’dan Aşkale’ye, Hınıs’tan İspir’e tüm dadaşların birlik ve beraberlik içinde bu tarihi dönüşüme evet desteği sunmakta kararlı olduğunu kaydetti.
DADAŞLAR YİNE TARİH YAZACAK
Dadaşların, Büyük Türkiye için 2023 hedefine varma noktasındaki her türlü atılım, değişim ve yatırıma kahır ekseriyetle destek verdiğini, ülkenin çağlar üzerinden aşılarak muasır medeniyetler düzeyinde lider ülke konumu kazanması için anayasa değişikliği sürecine özel bir dikkat ve hassasiyetle yaklaştığını bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Dadaşlar, tarihi misyonlarına mütenasip bir üslup ve kararlılıkla değişikliğin hayati bir önemde olduğu fikrinde tek yürek. Bu Dadaşlara has bir feraset ve irfanın eseridir. Erzurumlunun bu tarihi duruş ve değişikliğe desteklerine medyunu şükranız.’ dedi.
İHA’YA TEŞEKKÜR
Ziyaretinde 15 Temmuz dönemine ilişkin medya yaklaşımını da ele alan Milletvekili Aydemir, İHA’nın 15 Temmuz gecesi milli iradenin yanında ve bu iradenin sesi olarak FETÖ’nün hain emel ve yüzünü ortaya sermek adına tarihi katkılar sunduğunu, haber ve yorumlarla milli iradenin yüreğini vurguladığına dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘İHA 15 temmuzda sergilediği milli irade hassasiyeti ile 16 Nisan’da yapılacak olan referandum sürecine de önemli katkılar sunuyor. Halkı bilgilendirmek, sürecin tarihi önemine dikkat çekmek ve Türkiye’nin 2023 hedefine yürüyüşüne destek olmak adına gerçekleştirdiğiniz çalışmaları her türlü takdirin üstünde görüyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.’ kaydını düştü.
İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez de ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek Milletvekili İbrahim Aydemir’e teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim