• Erzurum9 °C
  • Erzincan11 °C
  • Ağrı8 °C
  • Ankara13 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydemir: “Nevruz kardeşliğimizin ifadesidir”
21 Mart 2017 Salı 17:54

Aydemir: “Nevruz kardeşliğimizin ifadesidir”

“16 Nisan milli iradenin evetle yeniden dirilişi olacak”

Erzurum Seçimleri- AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Nevruz kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin coşkusu, milli bütünlüğümüzün vurgusu, Büyük bir millet olmanın vakarı, milletçe el ele, gönül gönüle olmanın kaydıdır.” dedi. 
“Bütün müminler kardeştir. İlahi hükmünün gereği ve imanı ile saflarımızı daha sık tutmalı, saflarımıza hainlerin, iblislerin girmesini engellemeliyiz” diyen Milletvekili Aydemir, “Cihana Çanakkale Destanı’nı belleten ruh, Dünyaya Aziziye Destanı’nı ezberlettiren duruş, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin eseridir. Nevruz da ilelebet sürecek kardeşliğimizin bir bayram coşkusuyla ifadesidir” kaydını düştü.
16 Nisan yönetimde Nevruz olacak
Nevruz’un bahara erişimi tarif ettiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Bir bahar ayı olan ve Nevruz içinde bulunan Nisan ayında ülke olarak yeni bir coşkuyu yaşayacak, 16 Nisan’da milletçe, yürek yüreğe tarihi bir değişime, cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine ‘evet’ diyerek, yönetimde de nevruz yaşayacağız, inşallah’ dedi.
Erzurum’dan Türk dünyasına selam
Nevruz’un lügat manasıyla, yeni bir gün olarak tabiatta uyanışı ifade ettiği, 16 Nisan’da da bu manada milletçe yeni bir diriliş yaşanacağını söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Nevruz, ‘Karayazı, Oltu, Hınıs ve İspir’iyle Erzurum’dan Türk Dünyasına bir selamdır. 16 Nisan da Milli iradeden Küresel hafızaya vurulacak ‘Evet’ mührü bu selamı daha da manalandıracak ve Büyük Türkiye yolunda AK sefer güç kazanacaktır.’ ifadesini kullandı.
Milletvekili Aydemir, “Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet imanımızı yineliyor, milli irade yolunda kararlılık ahdimizi vurguluyor, Aziz milletimizin nevruz coşkusunu paylaşıyoruz.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim