• Erzurum18 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı18 °C
  • Ankara21 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydemir: “Söz ve karar milli iradenindir”
23 Mart 2017 Perşembe 13:42

Aydemir: “Söz ve karar milli iradenindir”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: “16 nisanda milli feraset galip gelecektir”

Erzurum Seçimleri- AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “16 Nisan’da Erzurumlunun yüksek feraset ve basireti sandığa yansıyacak, dadaş vicdanlılar ‘Evet’te buluşacaktır” dedi. 
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Palandöken ilçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Palandöken ilçesinde referandum çalışmalarını sürdürdü.
Aydemir yeni sistemi anlattı
Referandum bilgilendirme ziyaretleri kapsamında esnafın konuğu olan Aydemir, Yunus Emre AK Parti temsilciğini ziyaret etti, Kayakyolu ve Yunus Emre esnafına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Esnafın anayasa değişikliğine ilişkin sorularını cevaplandıran Milletvekili Aydemir, “Bizim ufkumuz ve vizyonumuz AK’tır. 15 yıllık süreçte ülkeyi kalkınma ve gelişme adına reformlarla buluşturan, hizmette ilkleri hayata geçiren ve tüm icraatlarında eşrefi mahlukat insanı önceleyen AK anlayış, Anayasa değişikliğiyle milli iradenin geleceğine ak bir hedef çiziyor. Bu hedef, ‘Yeter söz milletindir’ vurgusudur” dedi.
Milli irade temsil tabanı genişleyecek
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte milli irade ölçeğinde temsil tabanının genişleyeceği, gençlerin ülke geleceği adına söz sahibi olacağı, sosyal ve ekonomik bağlamda istikrar ve güven ortamının kalıcı hale geleceğine işaret eden Milletvekili Aydemir, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Millî Birliğimizin teminatıdır. AK önderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın beliğ tespitiyle, ‘istikrar, güven ve özgürlük ortamının bundan sonra yeni anayasayla anayasal korunmaya alınmasıdır” diye konuştu.
‘Söz milletindir’
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle milli iradenin, ülkenin geleceğine yönelik her iş ve yaptırımda karar sahibi olacağını, bu durumun darbelerden medet uman, akıl ve yüreğini vesayetçilere teslim etmiş güruhu rahatsız ettiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, “Biz niçin evet dediğimizin gerekçelerini paylaşıyoruz. Ancak hayır diyenlerin hiçbir gerekçeleri yok. ‘Hayır’ safında birleşenler milletin söz sahibi olmasını istemeyenler, milli iradeden korkanlar, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi şer ve ihanet odaklarının çağrılarına uyanlardır. Yüce milletimiz için hayırlı rüya görmeyen iblislerle, bu milletin irfan ve izanı asla bir araya gelmez. Yüce milletimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle ihanet odaklarının belinin kırılacağı, bölücü hainlerin emellerine asla ulaşamayacağı, darbeci zihniyetin tarihin karanlığına gömüleceğinin bilincinde olarak, ‘Evet’ kararlılığı gösterecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim