• Erzurum5 °C
  • Erzincan10 °C
  • Ağrı7 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Erzurum Milletvekili Aday Adayı Eren, teşkilata iftar yemeği verdi
26 Mart 2023 Pazar 16:59

CHP Erzurum Milletvekili Aday Adayı Eren, teşkilata iftar yemeği verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum Milletvekili Aday Adayı Bahadır Eren, parti teşkilatı ile bir araya gelerek, dayanışma ve birlik adına iftar yemeği verdi.

Erzurum Seçimleri/ Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum Milletvekili Aday Adayı Bahadır Eren, parti teşkilatı ile bir araya gelerek, dayanışma ve birlik adına iftar yemeği verdi. Eren’in, örnek davranışı beğeni topladı. Mücadele ve dayanışma mesajlarının verildiği iftar yemeğine CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, Milletvekilliği için aday adayı olan Ayhan Koç, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları,  Kadın Kolları İl Başkanı ve üyeleri ile partililer katıldı.

ftar yemeğinde selamlama konuşması yapan Milletvekili Aday Adayı Bahadır Eren, 14 Mayıs 20223 günü yapılacak olan seçimlerde seçmenin yüksek oyuyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’ncü Cumhurbaşkanın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını ifade etti.

“13. CUMHURBAŞKANIMIZ SARAY SALTANATINA SON VERECEK’

CHP Erzurum Milletvekili Aday Adayı Eren, deprem bölgesinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza şifa dileyerek başladığı konuşmasında, “ Yüce Allah’tan Ramazan ayının ülkemize bereket getirmesini diliyorum. Bir tanışma ve kaynaşma vesilesi olan iftar davetimize katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum.  14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, saray saltanatına son vererek yeni bir Türkiye stratejisi belirleyecek” dedi.

“TÜRKİYE’NİN YORGUN BİR ADAMA DEĞİL, TAZE KANA İHTİYACI VAR”

Konuşmasına mevcut yönetim anlayışını eleştirerek devam eden CHP Milletvekili Aday Adayı Eren, “Türkiye’nin her bir yanında bir değişim rüzgârı esiyor. Türkiye daraldı ve bunaldı. Türkiye’nin yorulmuş bir adama değil taze bir kana ihtiyacı var. Taze bir kanla bu işin üstesinden geleceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

“BİZİM HUZURA, BERABER YAŞAMAYA, KUCAKLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Eren, “Bizim huzura, beraber yaşamaya, kucaklaşmaya, helalleşmeye ihtiyacımız var. Bizim yanlıştan dönmeye ihtiyacımız var. Bizim beraber huzur içinde yaşamaya ihtiyacımız var. Allah nasip eder, sizler destek verirseniz, ben bu memlekete huzura, barışa, kardeşliğe katkı sunmak istiyorum. Hep birlikte yaşayacağız. Herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı göstereceğiz. “ dedi.

 “CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Aday Adayı Eren, “Çok sorun var Türkiye’de. Sorunların ne olduğunu Sayın Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu iyi biliyor, bizlerde iyi biliyoruz, Türkiye’nin kaderini değiştirmek istiyoruz. Bir yüzyılı devirdik. 14 Mayıs 2023’e giderken Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıktık. CHP’li olmak, herkesin hakkını ve hukukunu savunmak demektir. CHP’li olmak demek, kim mağdur olursa olsun hakkını, hukukunu savunmak demektir. CHP’li olmak demek herkesin inancına saygılı olmak demektir. Din ve vicdan özgürlüğünün temeli budur. CHP’li olmak demek herkesim yaşam tarzına saygı duymak demektir. Bu amaçlarla biz yola çıktık. CHP’li olmak demek aynı zamanda adaleti her yerde savunmak demektir. Türkiye’nin kaderini değiştirmek istiyoruz. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durum bir parti olayı olmaktan çıkmıştır. Sorun bir Türkiye sorunudur ve biz, Türkiye’yi ayağa kaldırmak zorundayız.”

İL BAŞKANI DÜLGER: ERZURUM’DA PARTİMİZE İLGİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Toplantıya katılan CHP il Başkanı Suat Dülger ise Erzurum’da partilerine olan ilginin her gün çığ gibi büyüyerek arttığını belirterek, bunun en önemli göstergesinin de çok sayıda müracaatla milletvekili aday adayları olduğunu belirtti.  Tüm aday adaylarına başarılar dileyen İl Başkanı Dülger, parti teşkilatı olarak önümüzdeki günlerde her aday adayından Erzurum hakkındaki projeleri için sunum isteyeceklerini ifade ederek, Bahadır Eren’e iftar daveti için teşekkür etti.

CHP Erzurum Milletvekili Aday Adayı Eren14 Mayıs 2023’e kadar Erzurum’da tüm aday adayları, adaylar ve partililer ile birlikte CHP’nin başarısı için gece-gündüz çalışacaklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim