• Erzurum23 °C
  • Erzincan29 °C
  • Ağrı26 °C
  • Ankara23 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hınıslı kadınlardan 'evet' sözü
25 Mart 2017 Cumartesi 17:47

Hınıslı kadınlardan 'evet' sözü

Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun ilçe gezileri devam ediyor.

Erzurum Seçimleri- Erzurum'a gelir gelmez ilk referandum turlarına güney ilçelerinden başlayan Taşkesenlioğlu'na iki gündür özellikle kadın ve çocukların yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı. Hınıs'ın Bellitaş ve Yelpiz Mahallelerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni Anayasa konularında bilgilendirmelerde bulunan Milletvekili Taşkesenlioğlu, kamu kurum ve kurumları ve belediye başkanlıklarına da ziyaretler gerçekleştiriyor. Kadın seçmenlerden halk oylamasında evet sözü alan Taşkesenlioğlu, bu defaki rekoru güne ilçelerinde beklediklerini söyledi. Terörün belinin kırılması noktasında büyük mesafeler alındığına dikkat çeken Milletvekili Taşkesenlioğlu, seçmenin hür iradesi ile oy kullanacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gittiği her yerde bu konuda vatandaşların Yeni Türkiye heyecanı içerisinde olduğunu dile getiren Taşkesenlioğlu, "Malumun ilanı olmak üzere artık yeni Türkiye'nin önünde hiçbir güç duramaz. Ülkemizin yıllarca süren çileli yolculuğu artık sona gelmiş cefalardan sefalara doğru yol almaktayız. herkes yeni ve büyük Türkiye için hazırlıklarını yapsın" diye konuştu. 
16 NİSAN ALALEDE BİR REFERANDUM DEĞİLDİR
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini içeren Yeni Anayasa değişikliği için 16 Nisan'da yapılacak Halk oylamasına değinen Milletvekili Taşkesenlioğlu, "Hiçkimse 16 Nisan'a öyle alelade bir halk oylaması olarak bakmasın. Zira bu tarihimizin dönüm noktalarından bir gün olacaktır. Vesayetlerin toprak altına atılıp demokrasinin ve insan haklarının daha da büyütülerek yaşatılacağı günün başlangıcı olacaktır. Sandıktan çıkacak her evet oyu Yeni Türkiye'nin inşasında atacağınız imzalar olacaktır" dedi. Sonrasında Milletvekili Taşkesenlioğlu, kapı kapı Dolaşıp Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatıp taziye evlerinde vatandaşlar ile buluştu. Sonrasında Hınıs ta Kadınlar ile bir araya geldi yoğun katılımın olduğu programda Hınıslı kadınlardan evet sözünü aldı ve Hınıs Devlet Hastanesini Ziyaret Edip Hastalara Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın selamlarını iletip doktorlar ve Hastane personelinden sağlık hizmetleri hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Hınıs Belediyesini Ziyaret eden Taşkesenlioğlu, Hınıs Kaymakamı Kayyum Belediye Başkanı İle Birlikte Halk Günü Düzenledi. Hınıs ta yoğun ilgi gören esnaf ve kanaat önderleri toplantısını gerçekleştirip neden evet denmesi gerektiğini anlattı. Son olarak ta Yeni Yerine taşınan Ak Parti Hınıs İlçe Başkanlığını Ziyaret edip İlçe yönetimi ile referandum çalışmalarını değerlendirdi. Son olarak Taşkesenlioğlu, Bellitaş Mahallesinde Orta ve ilk Okulu Ziyaret Edip öğretmen ve öğrenciler ile sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim