• Erzurum5 °C
  • Erzincan10 °C
  • Ağrı7 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ Parti SKM Koordinatörü Arısoy, Milletvekili aday adayı oldu
24 Mart 2023 Cuma 16:00

İYİ Parti SKM Koordinatörü Arısoy, Milletvekili aday adayı oldu

Siyasi hayatına İYİ Parti'den başlayan tecrübeli hukuk adamı Yakup Çağrı Arısoy İYİ Parti'den Erzurum milletvekilliği için aday adayı oldu.

Erzurum Seçimleri/ Bir önceki dönemde İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığında Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Avukat Yakup Çağrı Arısoy, AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili yaptığı suç duyurularıyla Türkiye genelinde adından söz ettirmişti.

 

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından bir süre önce Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Bölge Koordinatörlüğüne atanan Arısoy, 14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekili seçimleri için Erzurum Milletvekili aday adayı oldu.

 

Genel Merkeze yaptığı başvurunun ardından açıklamalarda bulunan Avukat Yakup Çağrı Arısoy, "Erzurum'da üye bazlı temayül yoklaması yapan tek parti İYİ Parti. Ben teşkilatlardan gelen bir isim olarak şunu söylemeliyim ki, parti içi demokrasinin en çok işletildiği parti İYİ Parti'dir. Temayül yoklamasına girecek olan bütün aday adaylarına başarılar diliyorum. 14 Mayıs ülke için bir milat olacak. İkinci yüzyıla Türkiye Demokratik tercihleriyle, özgürlüklerin önündeki engellerin kalktığı, üstünlerin hukukunun değil, hukukun üstünlüğünün hakim olacağı, ekonomik olarak dışa bağımlılığın sona ereceği, gelir adaletinin sağlanacağı bir Türkiye'ye uyanacağız. Az kaldı" dedi.

YAKUP ÇAĞRI ARISOY KİMDİR?

 

1980 Yılında Erzurum’da doğdum. İlk, orta ve yükseköğrenimi mi Erzurum’da tamamladım. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi SHMYO Radyoloji Bölümünü bitirdim. 2003-2005 yılları arasında Arısoy Gıda isimli firmayı kurdum ve ticaret ile iştigal ettim. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. 2007 yılında KPSS sınavı sonucunda 82 puan alarak Kars Devlet Hastanesine Radyoloji Teknikeri olarak atandım. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdim ve dikey geçiş sınavında başarılı olarak Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. 2014 yılında mezun olduktan sonra kamu görevinden istifa ederek avukatlık stajımı yaptım. 2015 yılında Türkiye Barolar Birliği Kurgusal Duruşma Yarışmasında önce Doğu Anadolu bölge birinciliği ve devamında Türkiye birinciliğini elde ettim. Yarışma ödülü olarak, Fransa Strazburgda bulunan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesini ziyaret ettim. 2016 yılından günümüze kadar serbest avukatlık yapmaktayım. Evliyim, eşim Sevgi Arısoy Sağlık Bakanlığında kamu personeli olarak çalışmaktadır. Elif Neva ve Yekta Kemal isimli iki evladım bulunmaktadır. Amatör düzeyde ud ve bağlama meşketmekteyim. HABER MERKEZİ 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim