• Erzurum28 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı29 °C
  • Ankara33 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekilinin ‘Evet’ taksisi yollara çıktı
13 Nisan 2017 Perşembe 16:05

Milletvekilinin ‘Evet’ taksisi yollara çıktı

Erzurum’un tek kadın milletvekili taksiye binenleri 'evet' yolculuğuna çıkarıyor

Erzurum Seçimleri- AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, referanduma kısa bir süre kala ‘Evet Taksi’ye binerek vatandaşların nabzını tutuyor. Vatandaşlara ‘Evet’i anlatacak olan kadın milletvekili, "Bu taksiye binenin kararsız bile olsa inince ‘evet’ demesini sağlama gayreti içerindeyiz" dedi.
Referanduma 2 gün kala Erzurum’da çalışmalarını sürdüren AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, halkın nabzını en iyi tutan taksicilere özenerek direksiyona geçti. Şoförü olduğu taksiye binecek olan müşterilere ‘Evet’i anlatacak olan kadın vekil, iki gün boyunca kent merkezinde direksiyon sallayacak. Müşterilere para almadan hizmet verecek olan Erzurum’un tek kadın milletvekili, "Bu taksiye binen herkes inşallah evet yolculuğuna çıkacak" diyerek yolları mesken tuttu. 
Halkın nabzını tutmak ve kararsız seçmeni ‘Evet’e ikna etmek için taksi kullanan Zehra Taşkesenlioğlu, "Vatandaşlarla en iyi muhabbet edeceğimiz ortamlardan birisi taksilerdir. Sizler de bilirsiniz ki halkın en iyi nabzını tutan taksicilerdir. Biz de bugün evet taksimizi kendimiz kullanıp halkın nabzını tutmak istedik. Referanduma son 2 gün kala düşünceleri neler, akıllarına takılan bir soru var mı var mı diye hizmeti tamamen ayaklarına götürmeye geldik. Taksimizin adını da evet taksi koyduk. Çünkü bu taksiye binenin kararsız bile olsa inince evet demesini sağlama gayreti içerindeyiz" diye konuştu.

"Taksiye binen herkes ‘Evet’ yolculuğuna çıkacak"
Taksiye binenlerden ücret almayacağını belirten Taşkesenlioğlu, "‘Evet Taksi’ ile hem bugün hem de yarın hizmet vereceğim. Vatandaşlardan ücret almayacağım ama taksi sahibi ile kendi aramda bir anlaşma oldu. Bu taksiye binen herkes inşallah evet yolculuğuna çıkacak. Niye evet diyeceğinin faydalarını anlayacak ve neler olacağını seyahat ederek konuşacağız. ‘Hayır’ yolcusu çıkarsa da ücret almayacağım. 16 Nisan'da Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için hep birlikte evet diyoruz. Zaten dün Reis de dedi. Mülki İslam’ın kilidi Erzurum ve dadaşlar 16 Nisan'da da yeni ve güçlü Türkiye’nin mimarları olacaktır" dedi.
Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nu gören diğer taksiciler ise, "Sayın vekilim bizi işimizden, ocağımızdan etmeyin" diyerek espri yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim