• Erzurum-6 °C
  • Erzincan-6 °C
  • Ağrı-9 °C
  • Ankara5 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Partimizin neferiyiz; gönlümüzden de atacak hâlleri yok
11 Mart 2017 Cumartesi 21:12

Partimizin neferiyiz; gönlümüzden de atacak hâlleri yok

MHP'den ihraç edilen Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Eskiden de Türk milliyetçisiydim, şimdi de. Yine öyle olacak. Partimizin bir neferiyiz. Gönlümüzden de alıp atacak halleri yok ya" dedi.
Erzurum Seçimleri- Isparta Milletvekili Nuri Okutan, MHP'den ihraç kararını basından öğrendiğini söyledi. Henüz kendisine ulaşan bir şey olmadığını belirten Okutan, parti yöneticilerinin kendileri için 'ağır disiplinsizlik teşkil edecek, manevi şahsiyetleri rencide edecek ya da partinin gelişmesine mani olacak davranışlarda bulundukları' yönünde suçlamalarda bulunduğunu anlattı. Nuri Okutan, şöyle devam etti:

"Üzgünüz. Bu suçlamaları hak etmedik. Partiden atılmaktan üzgünüz. Ama kimseye kırgın ve kızgın değiliz. Ancak üzgünüz. Biz parti tüzüğümüze göre parlamenter demokratik sistemi savunuyoruz. Tüzüğümüzde yazılı bir şey. Parti programımızda, seçim beyannamemizde hala demokratik parlamenter sistemin savunucusu ve başkanlık sistemine karşı duruşumuz var. Ortada partiyi ve bizi bağlayacak bir karar yok. Tüzük, beyanname ortada iken toplantı yapılmış, partiyi ve bizi bağlayacak bir karar yok. Biz partimiz program ve tüzüğüne uygun olarak hareket ediyoruz. Daha önceki genel başkanımız ve genel başkan yardımcılarımızın beyanlarına göre hareket ediyoruz." 

"HER ŞEY SAKLI GİZLİ YAPILDI" 

Önceki parti yöneticilerinin 'Cumhurbaşkanı da olsa gücünü hukuktan alması lazım. Biz cumhurbaşkanına göre hukuku mu uyduralım?' diye eleştirilerde bulunarak parlamenter sistemi istediğini anlatan Okutan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün devlet, millet ve cumhuriyet için 'evet' noktasına geldiler. Devlet ve millet için olsaydı bunu ben bilirdim. Tam da bu gerekçelerle biz de 'hayır'ı savunuyoruz. Madem millet ve devlet için acil bir konuydu neden 2019'da geçerli kılınıyor. Partimiz tarafından bu konu baştan ortaya konabilir, tartışılabilirdi, hepimiz aynı yerde olabilirdik. Ama böyle olmadı. Her şey saklı, gizli yapıldı. Kırgın ve kızgın değiliz. Bizim genel başkanımız, partideki yöneticiler ağabeylerimiz."

"HUKUKİ MÜCADELEYİ VERECEĞİZ" 

Duruşunu sürdüreceğini ve bunu inat olsun diye değil böyle inandığı için yapacağını kaydeden Nuri Okutan, şöyle devam etti:

"Kişisel beklentimiz olsa, kişisel beka anlayışıyla davranmış olsak genel başkanımızı mı, cumhurbaşkanımızı mı kıracağız? Kişisel olsaydı inanın bu fedakarlıkta bulunurduk. Ama bu memleket için. Ben 30 yıl devlette çalıştım. Mülki idare amirliği yaptım. Beni aldatamazlar. Birazcık devlet bilgisi olan adamı aldatamazlar. İtiraz edeceğim. Parti bizim partimiz. Ben eskiden de Türk milliyetçisiydim, şimdi de. Yine öyle olacak. Gönlümüzden, kişiliğimizden en ufak taviz söz konusu olamaz. Partimizin bir neferiyiz. Gönlümüzden de alıp atacak halleri yok ya. Hukuki mücadeleyi vereceğiz. Ben doğru yerde duruyorum. Doğruyu yapıyorum. Ak Parti kendisine genel başkan seçiyor. Ak Parti'nin programına uygun olabilir. Benim programına uygun değil. Benim genel başkanım var. Biz Ak Parti'nin dümenine uyamayız. Doğru da değildir."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim