• Erzurum15 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara25 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşkesenlioğlu’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
07 Mart 2017 Salı 19:05

Taşkesenlioğlu’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

“Türk Kadını 15 Temmuz’da hainlere karşı direniş esnasında yeni bir kahramanlık destanı yazarak adını bir kez daha dünyaya duyurmuştur”

Erzurum Seçimleri- AK Parti Erzurum Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Sözcüsü Zehra Taşkesenlioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 
Zehra Taşkesenlioğlu, “Türk Kadını 15 Temmuz’da hainlere karşı direniş esnasında yeni bir kahramanlık destanı yazarak adını bir kez daha dünyaya duyurmuştur” dedi.
Taşkesenlioğlu mesajında şunları kaydetti:
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü; kadınların, eşitlik, özgürlük, yaşama ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi yolunda verilen mücadelenin temelidir. Bugün gelinen noktada, Nene Hatun gibi vatanı ve milleti için canını seve seve feda edebilecek vakara sahip Anadolu'nun hamiyetperver kadınları eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, getirmeye de devam etmektedir.
15 Temmuz darbe kalkışmasında eline geçirdiği kamyon ile meydanlara inip darbecileri püskürten çarşaflı bacım, bu ülkenin kadınlarının nasıl bir yüreğe sahip olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Ve tüm dünya kadınlarına bir kez daha örnek olmuştur. Türk kadını yenidünya düzeninde adını altın harflerle yeniden yazdırmıştır.15 Temmuz direnişinde Türk kadını yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır.
Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet anlayışını şiar edinen analarımız, bacılarımız asil Türk kadınları, Yeni Türkiye'nin simgesi ve ülkemizin en büyük teminatıdır. Türkiye'de iktidarımız döneminde kadınlarla ilgili son 14 yılda çeşitli yasal düzenlemeler yapılmış, hanımların sosyal hayatta karşılaştıkları problemlerin çözümü için önemli adımlar atılmıştır. Günümüzde kadınların yaşadığı toplumsal problemler, yapılması planlanan yasal düzenlemeler, eğitim düzeyinin yükselmesi, sosyal ve ekonomik hayattaki etkinliklerinin artmasıyla sona erecektir. Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hayatı boyunca, kadınlara olan şükranlarını, onların haklarını koruma mücadelelerine destek vererek gösterme çabası içinde olmuş, uygulamaları ile de ülkemizde çığır açmıştır. Kadınlarımız, Cumhurbaşkanımızın son 14 yılda gerçekleştirdiği reformlarla çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumlarını daha da güçlendirmişlerdir.
Hatırlanacağı gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kurulan Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, kadınlara verilen değerin en önemli parametresidir. Kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadınların çalışma şartlarındaki düzenlemeler ve kadınların iş dünyasındaki katkısı AK Parti İktidarları döneminde ivme kazanmıştır. Yaşadığımız coğrafyadaki toplumun yapı taşı olan kadınlar ülkemizin umut ve ümit kaynağıdır.
Bu vesileyle kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup geliştireceğimizi ifade ederek, tüm dünya kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyor, kadınlarımıza sağlık, başarı, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim