• Erzurum20 °C
  • Erzincan24 °C
  • Ağrı22 °C
  • Ankara19 °C
  • İstanbul20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım'dan vekillere son uyarı yalan söylemeyin!
15 Mart 2017 Çarşamba 12:48

Yıldırım'dan vekillere son uyarı yalan söylemeyin!

Başbakan Binali Yıldırım, referandum öncesi yapılan son grup toplantısında milletvekilerini uyardı. Vekilleri referandum kampanyasında 'yalan söylemeyin' sözleriyle uyaran Yıldırım, 'AK Parti olarak kimseyi aldatmadık' dedi.

Erzurum Seçimleri- TBMM’nin bu hafta çalışmalarına ara vermesinin ardından, referandum kampanyasına hız vermeye hazırlanan AK Parti’de son grup toplantısı genel merkezde yapıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, milletvekillerine kampanya boyunca izlenmesi gereken yolla ilgili genel değerlendirmelerde bulunurken, vekilleri seçmene karşı dürüst olmak ve boş vaatlerde bulunmamak konusunda net bir dille uyardı. 

Yıldırım özetle şunları söyledi:

SORUMSUZ AÇIKLAMA YAPMAYIN

 

“AB (Avrupa Birliği) ülkelerine karşı sert ve kaba söylemlerden kaçınalım. Oradaki vatandaşların haklarını korumak lazım. Mutedil olmak lazım. Bu konuyla ilgili değerlendirme yaparken, ‘Bu iş bize yaradı’ gibi açıklamalardan kaçının. Bu yaklaşım doğru değil. Bu sorunları tartışmayın, uzatmayın, işimize bakalım. Sosyal medyadan sorumsuz açıklamalarda bulunmayalım. Laf ağızdan çıkmadan sizin, çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz.

KOMUTA MERKEZİ TEK

Kampanya çalışmaları çok önemli. Tek adamlık eleştirisi yöneltenler diyorlar ki ‘Vücudunuzda iki kulak, iki göz, iki dudak, iki el var.’ Oysa vücudunuzda tek beyin, tek kalp var. Komuta merkezi tektir yani. Kadın ve genç seçmen çok önemli, bunlara ağırlık verelim. 18-25 yaş arasındaki gençlere 18 yaş düzenlemesini iyi anlatalım. Kampanyada oy oranlarımız iyiye doğru gidiyor, rüzgâr ‘evet’e dönüyor. Vatandaşlarla yüz yüze temas kuralım. Yıllarca AK Parti iktidarı olarak şeytan taşlamakla uğraştık, bütün bu zorluklara rağmen birçok hizmet yaptık.

BOŞ VAATLER YANLIŞ

Kampanya sürecinde, boş vaatlerde bulunamayız. Biz ülkenin sorunlarını biliyoruz. Onunla ilgili çalışmaları da yapıyoruz zaten. Yapamayacağımız vaatlerde bulunmayın. Örneğin, taşeronlarla ilgili söz vermeyin. Taşeron konusu sıkıntılı. ‘Herkese kadro vereceğiz’ demek aldatmak olur. Bu meseleye girmeyin. Vaatlerden dolayı oy verilmez. AK Parti olarak kimseyi aldatmadık. Negatif cümlelerden kaçının, pozitif olun. Karamsar olmayın. Arazide olun. Çok çalışın her yere gidin. Vatandaşları dinleyin. ‘Hayır’ diyenleri dışlamayalım. Makul karşılayın. Teşkilatların yaptığı programlara uyun.

KARŞIMIZDAKİ PROFESYONEL ÖRGÜT

FETÖ sürecinde mağdurları abartmayalım. Sistemde ufak tefek arızalar olabilir. Çok normal ama mağduriyet edebiyatına kapılmayın. Karşımızda çok profesyonel bir örgüt var. Bunların ne haltlar karıştırdığını çözmek basit değil. Bu yüzden bu konuya takılıp kalmayın.”

SADECE KİMLİKLE UKRAYNA

Başbakan Binali Yıldırım dün Çankaya Köşkü’nde kar yağışı altında Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman’ı kabul etti. Başbakan Yıldırım, ortak basın toplantısında, Ukrayna ve Türkiye arasında kimlikle seyahat edilmesine olanak sağlayan anlaşmanın imzalandığını açıkladı.

TOPLANTIDA BİR VEKİL BÖYLE DEDİ: HAYIRCILARA TERÖRİST YANLIŞ OLDU

Kahvaltılı toplantının soru-cevap bölümünde, milletvekilleri seçim bölgeleriyle ilgili sorunları dile getirdi. 2-B, kayyum belediyeleri, taşeronlar gibi konular dikkat çekti. Bazı milletvekilleri, vatandaşı ikna etmek için vaatlerde bulunmayı önerdi. Bir milletvekili de, “Hayır diyenlerin teröristlerle özdeşleştirilmesi bize puan kaybettirdi, ‘Evet’ verecekler bile ‘hayır’a dönüyorlar. Bu söylemi bırakmak lazım” dediler.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bazı vekiller de kayyum belediyelerine çok fazla inisiyatif verildiğini söyleyince Başbakan Yıldırım, bu değerlendirmeye tepki gösterdi. Yıldırım, “Kayyumlar devlet için çalışıyor. Vatandaş çok memnun, bölge vatandaşından çok destek alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim